dělám co můžu
dělám co můžu
Dělám, co můžu.

Historie kapely

 

Ježkovy voči.

Skupina Ježkovy voči vznikla na podzim roku 2007 jako nástupce skupiny Alkáč band, který působil na Chotovinsku od roku 2003 do roku 2005. V září 2007 přišel za kytaristou Petrem Havlíkem Jakub Dolejš s tím, že skončil školu a nemá s kým pravidelně hrát, jak to vypadá s kapelou. Po prohlídce zbylé aparatury, zhodnocení času, místa a chuti došlo ke kontaktu bývalých spoluhráčů z Alkáč bandu akustického kytaristy Bena Smrže a basáka Zbyňka Filipa (který hrál s Petrem Havlíkem už jako žák ve školní kapele Kéry), zda nechtějí znova oprášit spolupráci. Domluvili jsme se na konec října, kdy jsme začali hrát to s čím jsme v roce 2005 s Alkáč bandem skončili. V polovině listopadu Libor Hrstka v hospodě řekl, že podle něj zpěv stojí za h****, tak jsme ho pozvali na další zkoušku, vyzkoušeli a na konci listopadu se stal zpěvákem v Ježkových vočích.

V dubnu 2008 jsme se rozhodli, že zkusíme udělat nějaké vystoupení. Nejhorší bylo vymyslet název a po několika návrzích Petr Havlík navrhl Ježkovy voči. První veřejné vystoupení se uskutečnilo 2. 5. 2008 v bývalém kulturním domě v Chotovinách jako benefiční koncert pro občanské sdružení Kaňka. Popůjčovali jsme si aparaturu od skupiny Eden. Na koncertě bylo třeba zazpívat jednu sloku, písně dívčí part, a tak jsme oslovili Veroniku Fafílkovou, která zpívala ve skupině Kéry a Alkáč bandu. Zazpívala, a už v kapele zůstala. Přišlo 147 lidí a výtěžek cca 5000 Kč byl hezkým dárkem pro Kaňku. Pak následovalo několik vystoupení na oslavách a po restauracích. Koupili jsme si potřebnou aparaturu a díky sponzorskému daru pana Jana Jordáka i první koncový zesilovač.

Další vrchol přišel na Chotovinských slavnostech koncem srpna 2008, kdy předkapelu dělal celkem talentovaný a na známý zpěvák Vlasta Horváth a pak skupina jeho bratra Emila Horvátha a na jejichž aparaturu jsme hráli. Ježkovy voči hráli jako hodinový host. To byl parádní zvuk. Děkujeme. Tam se rozloučil basák Zbyněk, který se plně začal věnovat motokrosu. Na jeho místo nastoupil táta bubeníka - Tomáš Zelenka - basák skupiny Eden, který skupinu posunul do dalších hitovek. Ten na druhý benefiční koncert pro Kaňku na Svatého Václava přivedl svého spolupracovníka Václava Švece - kytaristu, který od října 2008 působí jako další elektrická kytara ve skupině a sním přišel rock and roll do kapely.

Po úspěšných vystoupení v roce 2009 se kapela rozhodla zeštíhlet. Po již tradiční Štěpánské zábavě  jsme se rozloučili se zpěvačkou a po dubnové zábavě 2010 jsme se rozhodli hrát bez Bena. Zatím Kuba a Tomáš se rozhodli působit v metalové formaci Cassandra. To samozřejmě způsobuje problémy při kolizi v termínech. Proto jsme našli alternaci na basu v Jirkovi -  synovi našeho kytaristy Vaška.  Bubeníka pokud bylo třeba, řešili jsme pomocí automatického bubeníka. Na letní zábavu jsme oslovili bývalého člena Alkáč Bandu Joža Englera, který zasedl za bicí. Po této zábavě jsme se rozhodli hrát v novém složení.

Na konci roku 2011 došlo z zemětřesení. Z kapely zbyl jen Petr Havlík. Po hledání optimální sestavy se nakonec v červnu 2013 ustálila na Luboš Matyš - kytara, Petr Havlík - kytara, Tomáš Zelenka - basa, Míla Kubka - bicí, Pája Včeláková - zpěv. O prázdninách jsme hledali alternaci ke zpěvačce a našli jsme Míšu Čejkovou, která Páju nahradila. Míša v kapale vydržela jen 3 měsíce a pro mateřské povinnosti jsme hledali novou zpěvačku. Na konci října už s námi zpívala Zdeňka Fialová.
           V roce 2015 v květnu odjela Zdeňka Fialová pracovně do zahraničí a do kapely naskočila Veronika Fafílková. V roce 2016 nahradila Verču Hanka Škodová, která v kapele dříve také působila. S kapelou se rozloučil Jan Šmejkal, který odešel studovat VŠ.

 

 

Současné složení:

Petr Havlík

Kytara, vokály

Shure 87, kytara Fret King, bezdrát Shure,   krabičky Marshall,  Marshall JVM 410H, Marshall   1960BV, Marshall JVM 215C

Hana Škodová

Zpěvačka

Shure SM58 nebo handka SM 58

Luboš Matyš

Kytara

Epiphone Les Paul Custom, Fender stratocaster, , combo Marshall JMT 30, Orange 15 + box orange

Tomáš Zelenka

Basa,   Zpěv

AKG 3800,  Fender Precision,  Fender 4000

Míla Kubka

Bicí

Yamaha D65, Rolland, Tama

Bývalí členové:
Zdeňka Fialová - zpěv
Michala Čejková - zpěv

Pavlína Včeláková - zpěv

Libor Hrstka - zpěv

Václav Švec - kytara

Josef Engler - bicí

Jakub Dolejš - bicí

JiříŠvec - basová kytara

Beno Smrž - akustická kytara

Veronika Fafílková - zpěv

Zbyněk Filip - basová kytara

Jan Šmejkal - akustická kytara

Aparatura:

mix: Yamaha 03D, Yamaha DMP7E 

monitor: aktivky JBL 12, db opera 210, TC Helicon

Reproduktory:
aktiv sestava: db opere 402, db opera sub 05
pasiv sestava: Behringer E1520 + LoČeSo 800,  subbass  Dan akustic 18" + carlbro cpx 1200

Světla: HQ LED Par 64 - 5ks, Eurolite Led Par 64 UV - 2 ks, Scanic led bar,  Skytec LED Par 36 - 4 ks, LED  MinWash PSL Magnum X-5, ovladač  PSL SC12-16 PLUS, stojany EUROLITE - 4ks, rampa Deco lock DQ-2  6m, rampa 3m, mlha CHAUVET Hurricane 1300, CHAUVET Hurricane 700

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (198 | 73%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one